Stan zerowy – tak wyglądam, od tego zaczynam

W pierwszym wpisie w dzienniku chciałbym przedstawić po krótce kilka informacji o sobie, mojej dotychczasowej aktywności oraz aktualnych parametrach. Obecna “forma” to mój “stan zerowy” – czyli moment, w którym podjąłem decyzję, że czas się “za siebie wziąć”. Od tej pory zgodnie z moim motto będzie już tylko lepiej!

O mnie

Nazywam się Marcin, mam 29 lat. Moja aktywność fizyczna i sposób żywienia na przestrzeni ostatnich kilku (nastu) lat uległy zmianie, oczywiście nie w tę stronę, w którą bym sobie życzył. Od najmłodszych lat regularnie grałem w piłkę. Kilka treningów w tygodniu + mecz na weekendzie. Z biegiem czasu piłkę nożną zamieniłem na siłownię –  gimnazjum / liceum / początek studiów – kiedy to regularnie uczęszczałem na siłownię i starałem się zwracać uwagę na to co jem (bez trzymania rygorystycznej diety). Forma wizualna i osiągi siłowe były wtedy na dobrym poziomie (niestety nie posiadam zdjęć by móc zobrazować).

Od czasów studiów zaprzestałem treningów na siłowni (z wyjątkiem pojedynczych incydentów, które nie trwały dłużej niż 1-2 miesiące). Również odpowiednie żywienie przestało być istotne – liczyło się raczej by szybko zjeść, niekoniecznie dobrze i zdrowo.

Przez czas trwania studiów oraz trwający do teraz okres pracy moja aktywność fizyczna była na bardzo niskim poziomie. Brak treningów na siłowni, brak aerobów, biegania czy jakiegokolwiek innego sportu w połączeniu z siedzącym trybem życia i często kiepskim jedzeniem doprowadziły do formy, w której znajduję się obecnie. Oczywiście nie jest na tak źle, że wyjście po schodach to dla mnie wyzwanie. Jednak fizyczna prezencja (brak mięśni, “oponka” na brzuchu, a nawet lekko wystający brzuch) doprowadziły do momentu, w którym mówię STOP i biorę się za siebie.

Forma startowa

Jak widać forma nie powala i jest nad czym popracować.

Parametry startowe:
Waga: 82,6 kg
Wzrost: 175 cm

Obwód w pasie: ok. 97 cm

Obwód klatki piersiowej: ok. 100 cm

Obwód bicepsa: 37 cm

Plus kilka dodatkowych zdjęć:

 

Tak wygląda forma startowa, od której zaczynam przemianę mojej sylwetki! Zmiany będę publikował na blogu (postaram się utrzymywać regularność publikacji co 1 tydzień). Tak więc nie ma co więcej pisać i zabieram się do roboty!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.